506 260 506

Ze względu na panującą na świecie sytuacje, dostajemy coraz więcej pytań związanych z ubezpieczeniem, które będzie obejmowało zachorowanie na Covid-19.

Czy jest w ogóle taka możliwość?

Jeżeli jesteśmy zdrowi, to pomimo panującej pandemii możemy się ubezpieczyć.

Ubezpieczenie na życie, obejmujące osoby które, po ubezpieczeniu okażą się zakażone Covid-19 jest możliwe. Ofert ubezpieczenia na życie oraz od poważnych zachorowań na rynku jest wiele. Jednak podejmując decyzję o zakupie takiego ubezpieczenia, warto udać się do eksperta. Ekspert pomoże dobrać je na odpowiednich warunkach i co najważniejsze, podczas zakupu takiego ubezpieczenia trzeba zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, aby upewnić się czy ubezpieczenie, które chcemy zakupić nie posiada wyłączenia od ogłoszonego stanu epidemii.

Ile może kosztować takie ubezpieczenie?

Załóżmy, że ubezpieczenie chce wykupić mężczyzna w wieku 34 lat, który jest zainteresowany jest głównie ochroną na czas pandemii, może wykupić ubezpieczenie z malejącą sumą ubezpieczenia na kwotę 200 000zł. Składka w takim przypadku będzie wynosiła w okolicach 56zł. Jeżeli ubezpieczony nie umrze w ciągu 5 lat, suma ubezpieczenia zacznie się stopniowo zmniejszać (składka pozostaje bez zmian). Gdyby ubezpieczony chciał wykupić dodatkowo ubezpieczenie od poważnych zachorowań, również na sumę 200 000zł, składka wynosiłaby ok. 62zł. Warto zaznaczyć, że klient może w każdej chwili zrezygnować z ubezpieczenia, np. po roku przestając opłacać składki.

Wysokość składki ubezpieczenia na życie jest sprawą indywidualną, dlatego warto przeliczyć i porównać kilka ofert z różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych. Składka uzależniona jest od wieku oraz stanu zdrowia osoby chcącej się ubezpieczyć. Osoby młodsze przy niskim koszcie mogą ubezpieczyć się na wysoką sumę. Jednak u osób starszych cierpiących na jakieś choroby, składka będzie wyższa.