506 260 506

Jak przygotować się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego, tak aby Bank przyznał nam doskonałą ocenę kredytową?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to bardzo często decyzja którą podejmujemy na całe życie, dlatego przygotowaliśmy materiał który pozwoli Ci się do tego profesjonalnie przygotować. 

Każdy Bank ma swoją wewnętrzną ocenę kredytową tzw. scoring na podstawie którego oceniana jest zdolność kredytowa obliczana z naszych dochodów. Natomiast ciężko jest dokładnie określić wymarzony profil klienta dla danego banku, dlatego warto się do tego odpowiednio przygotować.

Najczęściej zadawane przez klientów pytania związane są z wykształceniem oraz stanem cywilnym.

Teoretycznie banki preferują osoby z wyższym wykształceniem, ponieważ w przypadku utraty pracy taka osoba może znaleźć szybciej nowe zajęcie. Jednak wykształcenie to nie wszystko. Osoby bardzo młode które mogą pochwalić się wyższym wykształceniem czasami dostają negatywne decyzje ze względu na wiek, np. osoby poniżej 25 roku życia.

Banki na osoby w stałych związkach mogą patrzeć bardziej przychylnie, ponieważ w przypadku śmierci bądź trwałej niezdolności do pracy jednego z wnioskodawców zawsze jest druga osoba, która będzie mogła kontynuować spłatę kredytu. W przypadku kredytów hipotecznych na tak długi okres polecamy zabezpieczyć się poprzez ubezpieczenie na życie, które w przypadku powyższych sytuacji pozwoli na spokojną spłatę zadłużenia.

Podsumowując osoba ubiegająca się o kredyt powinna zacząć od spotkania z ekspertem finansowym, gdzie na pół godzinnym spotkaniu dowie się o swojej zdolności kredytowej, obecnych ofertach bankowych oraz o możliwych rozwiązaniach. Najważniejszym aspektem jest zadbanie o nasze dochody, które należy odpowiednio udokumentować. Warto również zwrócić uwagę na naszą historię kredytową, jeżeli mamy jakieś wątpliwości związane z regularnością spłat powinniśmy to sprawdzić i wyprostować przed złożeniem wniosku.

Eksperci Finansowi Rybnik.