506 260 506

Mieszkanie za gotówkę czy na kredyt? Oto jest pytanie…

Bogaty rynek mieszkaniowy kusi swoimi ofertami, duża część z Was chciałaby zainwestować i kupić nieruchomość pod najem co wiąże się z podjęciem często ciężkiej decyzji  - za gotówkę czy na kredyt?

Wielu z Was ma opór przed braniem kredytów a na samą myśl o zadłużeniu pojawiają się czarne scenariusze. Jeżeli to wzbudza tak negatywne emocje to lepiej zbudować jakąś strategię, która nie będzie wymagała zadłużenia.  Może być ona jednak bardzo rozciągnięta w czasie i oddalić nas znacznie od podjęcia konkretnej decyzji. Co za tym idzie wiele okazji na rynku nieruchomosci może nam minąć koło nosa…

Jeśli mamy w sobie choć odrobinę z ryzykanta to zdecydowanie polecamy inwestować z pomocą kapitału z zewnątrz. Wtedy banki przychodzą z pomocą. W tej chwili mamy najtańsze kredyty hipoteczne od lat, więc odsetki nie są aż takie straszne.  Musimy jednak wtedy popatrzeć na kredyt jako inwestycyjny, jak na coś co pomoże wzbić się wyżej. Kredyt jako narzędzie ku temu, by rozpocząć nowy etap w naszym życiu, który w przyszłości być może da nam niezależność  finansową.  Dziś przy tak dużym popycie na najem nieruchomości, łatwo znajdziemy klienta który właściwie będzie za nas spłacał ratę zaciągniętego kredytu.

Jeżeli zastanawiasz się nad inwestycją w nieruchomości i potrzebujesz porady ekseprta finansowego - zadzwoń do nas!