506 260 506

Kim są Milenialsi, jak żyją i jak mieszkają?

Milenialsi to osoby urodzone w latach 1980 – 2000, jest to pokolenie, które decyduje się na życie „tu i teraz” . Lubią być w miejscach gdzie coś się dzieje, cenią sobie miejski styl życia i nie lubią przywiązywać się do jednego miejsca. Impulsywnie podejmują decyzje więc częste przeprowadzki nie  są im straszne. Więc nasuwa się pytanie, jak mieszka i jakie lokalizacje wybiera to pokolenie?

Z ostatnich raportów Expandera, wynika, że pokolenie Milenialsów, pomimo stylu życia, które prowadzą, bardzo często decydują się na zakup własnego M. Jednak, nie musi być to 80m apartament, ważne jest dla nich to aby zacząć prowadzić życie na własnych warunkach . Najlepiej, żeby nieruchomość była położona blisko centrum miasta, knajp, kin. Jednym słowem, lokalizacje które wybierają Milenialsi to miasta tętniące życiem.

Można byłoby się sprzeczać, że przecież to pokolenie nie może usiedzieć w jednym miejscu, i bardzo często przeprowadza się np. za pracą. Co skutkuje częstszym wynajmowaniem mieszkania, niż jego zakupem. Coś w tym jest ale pomimo tego, że Milenialsi żyją szybko to nadal mają potrzebę posiadania własnego mieszkania, może to wynikać z trendów, teraz własny kąt to „must have” Tym bardziej, że w  dobie takich aplikacji jak AirBnB czy Booking perspektywa posiadania własnego mieszkania w momencie w którym chce się wyprowadzić do innego miasta nie jest straszna, ponieważ zawsze można to mieszkanie wynająć.

Oprócz trendów i własnej potrzeby posiadania występują inne czynniki, które skłaniają do zakupu. Po pierwsze rata kredytu jest tańsza niż wynajem. Więc bardzo często jest tak, że kupno mieszkania opłaca się dużo bardziej niż najem. Nawet jeżeli to tego dochodzą inne opłaty związane z zakupem nieruchomości (wkład własny, inne koszty około kredytowe) to zazwyczaj wygrywa jeden argument – spłacasz sobie a nie komuś. Kolejna sprawa jest taka, że w dobie dzisiejszych czasów, dostępu do Internetu oraz występowaniu na rynku biur pośrednictwa finansowego, swój czas można zagospodarować ciekawiej niż chodzić od banku do banku, by poznać oferty i swoją zdolność.

Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom Milenialsów zapraszamy do naszego biura aby zapoznać się z wszystkimi ofertami kredytów hipotecznych.

 

Eksperci Finansowi